میهمان گرامی برای استفاده کامل از امکانات باید عضو شده و یا وارد انجمن شوید - اکانت فوری با دسترسی محدود » نام کاربری و رمزعبور: visitorآشنایی با جت پرینتر
زمان کنونی: 1397/1/2، 03:34 عصر
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: jetprinter
آخرین ارسال: jetprinter
پاسخ 1
بازدید 34

رتبه موضوع:
 • 0 رای - 0 میانگین
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

[-]
کلمات کلیدی
با پرینتر جت آشنایی

آشنایی با جت پرینتر
#1
امروزه با مشاهده ی پیشرفت های فراوان در زمینه صنعت و صنایع مختلف ، دیگر کمتر از روش های قدیمی و دستی برای چاپ استفاده می گردد و در حال حاضر بهره گرفتن از سیستم های چاپ غیرتماسی و جت پرینتر ها مهم تر شده و توجه زیادی به این سیستم ها در این صنایع می شود ، می توان گفت که جت پرینتر از جایگاه ویژه ای برخوردار است.کار کردن با جت پرینتر ها بسیار اسان و راحت می باشد و از طرف دیگر انتقال و جابجایی دستگاه جت پرینتر نیز کار دشواری نیست. سیستم الکترونیکی جت پرینتر از بردهای پروسسوری و یا این که میکروکنترلری جهت برنامه­ ریزی ظریف استفاده می­کند .
جت پرینتر در کارخانجات یا کارگاه ها برای درج تاریخ تولید و انقضا و لوگو و...بر روی سطح کاغذ یا آلومینیوم و شیشه و... مورد استفاده قرار می گیرد .جت پرینتر های صنعتی با وجود اینکه یک دستگاه هستند دو عملکرد را انجام می دهند یکی همان درج تاریخ و ساعت و دومی اینکه می توانند تعداد محصولات تولید را شمارش کنند همچنین این دستگاه می تواند درشت یا ریز چاپ کند .جت پرینتر های صنعتی برخلاف اسمی که دارند چون بعضی ها بر این تصوراند که این دستگاه  به خاطر اسمی که دارد کار کردن با ان بسیار دشوار است اما هر فردی با داشتن دانش نسبی می توانند از ان استفاده کرده و کارایی ان را یاد بگیرد .
یکی از دلایل تمایز کردن جت پرینتر با محصولات هم رده خودش در میزان استفاده کردن از جوهر در آن می باشد چون این دستگاه می تواند از میزان مصرف زیاد جوهر جلوگیری کند . جت پرینترها می توانند از انواع فونت های ویندوز در کامپیوتر استفاده کنند شما میتوانید قبل از چاپ بر روی محصول نوع فونت نوشته را نیز انتخاب کنید .جنس بسیاری از جت پرینترهای صنعتی از نوع استیل ضد زنگ می باشد همچنین مجهز به یک کیبورد صنعتی که برای تنظیم کردن پارمترهای چاپ می باشد .
شما می توایند با تنظیم کردن هد دستگاه جت پرینتر چاپ روی محصول را به صورت افقی و عمودی و در هر زاویه ای که بخواهید چاپ کنید جت پرینترهای صنعتی بیشترین سرعت را از بین دستگاه های جت پرینتر دیگر دارد .
این جت پرینتر ها قابلیت دو زبانه بودن  را دارا می باشد که باعث شده آن را از دیگر چاپگرها متمایز کند در جت پرینترها برای چاپ به صورت پرتاب هوشمند جوهر انجام می شود پس باید توجه داشته باشید که دستگاه در خط تولید در فاصله ای مناسب از جسم قرار بگیرد. به عنوان مثال :  
برای درج اطلاعات توسط جت پرینتر بر روی تخم مرغ به دلیل اینکه تخم مرغ پوست نازک و شکننده ای دارد باید در فاصله بیشتری از هد قرار گیرد بیشتر کارشناسان توصیه می کنند که فاصله تخم مرغ با هد دستگاه 2 میلی متر باشد تا باعث شکستن تخم مرغ نشود .
انواع جت پرینترهای صنعتی جوهر افشان
 1.  جت پرینترهای CIJ

 2.    برای مشاهده لینک باید عضو شوید یا وارد شوید 3.    برای مشاهده لینک باید عضو شوید یا وارد شوید


 4. جت پرینترهای valve jet
حال به توضیح مختصری از این جت پرینترها می پردازیم :
 1. جت پرینترهای CIJ

   برای مشاهده لینک باید عضو شوید یا وارد شوید

مخفف کلمه continuous inkjet printer  به این معنی که حرکت جوهر در این نوع چاپگر ها پیوسته می باشد .
   برای مشاهده لینک باید عضو شوید یا وارد شوید
پاسخپرش به انجمن:کاربران در حال بازدید این موضوع:

1 مهمان