میهمان گرامی برای استفاده کامل از امکانات باید عضو شده و یا وارد انجمن شوید - اکانت فوری با دسترسی محدود » نام کاربری و رمزعبور: visitorارتودنسی لینگوال
زمان کنونی: 1396/11/29، 04:45 صبح
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: khakzadmoni
آخرین ارسال: khakzadmoni
پاسخ 1
بازدید 36

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
لینگوال ارتودنسی

ارتودنسی لینگوال
#1

   برای مشاهده لینک باید عضو شوید یا وارد شوید

چیست؟

گزینه های بسیار زیادی برای افرادی که می خواهند دندان های خود را درست کنید در دسترس هستند. ارتودنسی های لینگوال چه هستند و تفاوتشان با دیگر braces چیست؟ افراد زیادی تلاش برای مرتب کردن دندان ها و حفظ دهان خود را دارند که اغلب آنها بزرگسال هستند. ارتودنسی لینگوال در پشت دندان قرار دارند، و نه در جلو، و به همین دلیل یک گزینه عالی برای کسانی که داوطلب صاف کردن دندان های خود هستند، بدون نشان دادن سیم های ارتودنسی ارائه می دهند.

اجزاء
   برای مشاهده لینک باید عضو شوید یا وارد شویددر روش ارتودنسی لینگوال ، اجزا یا دستگاهها پشت دندانها و در مجاورت زبان قرار می گیرد. اگرچه جنس براکت ها فلز است ولی با توجه به این که در پشت دندانها قرار می گیرد دستگاههای لینگوال دیده نمی شود.
عمده ترین مزیت این دستگاهها، نا پیدا بودن آنها است. چسباندن براکت ها از سمت داخل دندانها باعث آزردگی زبان بیمار می شود و مشکلاتی هنگام غذا خوردن برای بیمار به وجود می آورد . یکی دیگر از مشکلات ارتودنسی لینگوال هزینه بسیار زیاد آن است که در مقایسه با دستگاههای رایج فلز بسیار بیشتر است. درمان با این دستگاهها از نظر دسترسی برای متخصص ارتودنسی نسبت به درمانهای رایج سخت تر است. با توجه به مطالب عنوان شده معمولاً متخصصین ارتودنسی ، استفاده از روش لینگوال را توصیه نمی کنند.

مزایای ارتودنسی لینگوال

از مزایای ارتودنسی لینگوال می توان به این مورد اشاره نمود که این نوع ارتودنسی به هیچ عنوان مشخص نیست و افرادی که دغدغه نمایان بودن دستگاه ارتودنسی را دارند با این روش می توانند مشکلات دندانی خود را حل نمایند.
همچنین اگر فردی نتواند یک روز بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی انجام دهد این مسئله نمایان نمی شود.
ارتودنسی لینگوال (زبانی یا ارتودنسی مخفی) یکی از روش*های ارتودنسی نامرئی است. براکت های این نوع ارتودنسی عمدتاً شبیه به براکت*های معمول است با این تفاوت که در پشت دندان ها و سمت زبان قرار می گیرد. به این ترتیب اطرافیان متوجه تحت درمان ارتودنسی بودن بیمار نمی*شوند. براکت*های لینگوال به خاطر موقعیت مکانی شان گاهی اوقات «براکت داخلی» نیز نامیده می شوند. با وجود اینکه موقعیت ارتودنسی لینگوال نسبت به ارتودنسی ثابت برعکس شده است اما هر دوی آنها شباهت*های زیادی از نظر نوع سخت افزار و اصول ارتودنسی با هم دارند.

مزایا شامل:
مزیت اصلی استفاده از ارتودنسی لینگوال غیر قابل مشاهده بودن است

اگر کسی با دقت و موشکافانه به داخل دهانتان نگاه کند ممکن است به صورت اجمالی متوجه ارتودنسی شما بشود (به خصوص اگر ارتودنسی لینگوال را روی دندان*های پایینی استفاده کنید). در غیر این صورت به راحتی قابل مشاهده نیستند. اگر احساس می*کنید استفاده از ارتودنسی ثابت برای شما خجالت*آور است، ارتودنسی لینگوال یکی از انواع ارتودنسی نامرئی است که می*توانید در نظر داشته باشیدپاسخپرش به انجمن:کاربران در حال بازدید این موضوع:

1 مهمان