میهمان گرامی برای استفاده کامل از امکانات باید عضو شده و یا وارد انجمن شوید - اکانت فوری با دسترسی محدود » نام کاربری و رمزعبور: visitorارتودنسی نامرئی
زمان کنونی: 1396/11/29، 04:31 صبح
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: khakzadmoni
آخرین ارسال: khakzadmoni
پاسخ 1
بازدید 16

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
نامرئی ارتودنسی

ارتودنسی نامرئی
#1
ارتودنسی نامرئی چیست؟
ارتودنسی نامرئی به‌عنوان یکی از روش‌های درمانی، چهره‌ای زیبا و جذاب برای افراد بوجود می‌آورد.
   برای مشاهده لینک باید عضو شوید یا وارد شوید

بعنوان روشی که در آن از سیم و یا براکت استفاده نمی‌شود از محبوبیت بالایی برخوردار است. بنابراین بیمار می‌تواند بدون ایجاد جلب نظر به راحتی از این ارتودنسی استفاده کند. پلاک‌های این نوع شفاف و بی رنگ بوده و خودنمایی ندارد. این راهکار ناهنجاری‌های دندانی را برطرف می‌کند و دندان‌هایی مرتب و لبخندی زیبا به ارمغان می‌آورد. داشتن لبخندی زیبا یکی از اصول زیبایی چهره است. برای داشتن لبخندی زیبا نیاز به دندان هایی سالم و مرتب است.

   برای مشاهده لینک باید عضو شوید یا وارد شوید

برای تمام سنین
ارتودنسی نامرئی و یا ژله‌ای برای کودکان نیز بسیار مناسب است. زیرا به دلیل کمبود ناهنجاری دندانی در کودکان با این روش می‌توان از ایجاد هرگونه مشکلی جلوگیری کرد. ارتودنسی نامرئی به راحتی قابلیت جابجایی دارد و بدون ایجاد آسیب دهانی و یا زخم می‌توان به راحتی پلاک‌ها را در حین خوردن و آشامیدن و همچنین نظافت از دهان خارج کرد و مجددا آن را به جای خود برگرداند. این نوع ارتودنسی فقط مختص کودکان نیست بلکه افراد بزرگسالی که از لبخند زدن با سیم‌هایی که دندان‌ها را در برگرفته، واهمه دارند به راحتی می‌توانند از ارتودنسی نامرئی استفاده کنند و همچنان اعتماد بنفس خود را حفظ کنند.
طول درمان با ارتودنسی نامرئی
پلاک‌های نامرئی که برای این نوع ارتودنسی استفاده می‌شود بوسیله‌ی کامپیوتر و با تصویربرداری سه بعدی در لابراتوا‌های مخصوص و متناسب با وضعیت دندانی بیمار تولید می‌شوند. بعد از این مرحله با توجه به تغییراتی که به روی دندان ایجاد می‌شود پلاک‌ها تغییر می‌کنند. به این ترتیب موجب زیبا سازی دندان ها می‌شود. طول درمان با ارتودنسی نامرئی به عوامل متفاوتی چون سن، وضعیت دندان‌ها و ریشه و حالت فک بستگی دارد. طول درمان با ارتودنسی نامرئی امکان دارد از 9 تا 18 ماه طول بکشد. در این مدت چندین پلاک با توجه به وضعیت متغییر دندان عوض می شود. در طول دوره درمان هر دو هفته یکبار پلاک ها تغییر می‌کنند. البته این نوع روش درمانی برای اشخاصی که دارای ناهنجاری های شدید و پیچیده دهان و دندان هستند مناسب نیست.
مزایای ارتودنسی نامرئی
تفاوتی که ارتودنسی نامرئی با ارتودنسی فلزی یا هم‌رنگ دندان دارد در این است که ارتودنسی نامرئی نیازی به ویزیت‌های پیاپی ندارد، بیمار اشتهای خوردن و آشامیدن را از دست نمی‌دهد و به راحتی امکان تمیز کردن دندان‌ها وجود دارد. به این دلیل این نوع ارتودنسی از محبوبیت بالایی برخوردار است. در این روش درمانی با نیروی کنترل شده خود، موجب حرکت دادن دندان ها در جای مناسب خود خواهند شد. پلاستیک شفاف ارتودنسی نامرئی محکم روی دندان‌ها می‌چسبد و به راحتی قابل روئیت نخواهد بود. ارتودنسی نامرئی ظاهر، وضعیت و عملکرد کجی دندان‌ها، نامرتبی دندان و بستن فاصله بین دندان‌هارا بهبود می‌بخشد. ارتودنسی نامرئی به دلیل تحرکی که دارد بیمار را اذیت نمی‌کند و کار تمیز کردن دندان ها را نیز راحت می‌کند. مرتب کردن دندان ها به روش ارتودنسی خود باعث حفظ استحکام و دوام دندان ها خواهد شد.
هزینه‌ی درمان با ارتودنسی نامرئی
اگر بیمار در روند درمان بیشتر همکاری کند زودتر به نتیجه خواهد رسید. در طول روز شخص حداقل باید 22 ساعت این ارتودنسی متحرک را به روی دندان‌های خود نگه دارد. این نوع ارتودنسی هم برای ردیف بالا و هم ردیف پائین دندان‌ها قابل انجام است. هزینه‌ی انجام ارتودنسی نامرئی بسته به تعداد دندان‌ها ناهنجاری دندان و مدت زمان درمان است. این نوع ارتودنسی را دندانپزشک متخصص می تواند توصیه کند. پس از انجام معاینات و آزمایشات لازم پزشک معالج تعیین می‌کند که بیمار بهتر است از کدام روش درمانی استفاده کند تا به نتیجه‌ی مطلوب دست پیدا کند.پاسخپرش به انجمن:کاربران در حال بازدید این موضوع:

1 مهمان