میهمان گرامی برای استفاده کامل از امکانات باید عضو شده و یا وارد انجمن شوید - اکانت فوری با دسترسی محدود » نام کاربری و رمزعبور: visitorطرح لبخند چیست؟
زمان کنونی: 1396/12/2، 12:27 عصر
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: khakzadmoni
آخرین ارسال: khakzadmoni
پاسخ 1
بازدید 29

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
لبخند طرح چیست؟

طرح لبخند چیست؟
#1
اصلاح طرح لبخند فرآیندی است که از طریق تکنیکهای دندانپزشکی زیبایی، مانند سفید کردن دندان، روکش ونیر، پر کردن، لامینت، روکش، جراحی لثه و
   برای مشاهده لینک باید عضو شوید یا وارد شوید

با ارتودنسی یا پل، به طور موقت یا دائم، ظاهر و شکل لبخند را اصلاح نموده و موجب بهبودی میگردد. طرح لبخند میتواند دندانهایی با ظاهر خراشیده، ترک خورده یا تغییر رنگ داده را ترمیم کند، حالت گاز گرفتن دندانها را اصلاح نماید و عضلات کنترل کننده حرکات فک را به حالت طبیعی باز گرداند.
کارشناسان دندانپزشکی زیبایی معتقدند که لبخند هر فرد میتواند تا 30 درصد زیبایی صورت وی را به خود اختصاص دهد. از همین رو در اصلاح طرح لبخند، با در نظر گرفتن توازن کلی در ویژگیهای صورت، نوع پوست، رنگ مو، دندانها، بافت لثه و لبها، میتوان به یک لبخند ایدهآل دست پیدا کرد. به طور کلی اصلاح طرح لبخند یک رویهی دندانپزشکی زیبایی جامع است که برای حصول لبخند زیبا استفاده میشود و در این فرآیند خواسته های مورد نظر شما در طرح ایجاد شده مورد توجه قرار میگیرد.
به طور واضح یکی از جنبه های زیبایی در چهره هر فردی لبخند زیبا و جذاب و نیز
   برای مشاهده لینک باید عضو شوید یا وارد شوید

است. در این باره باید گفت که داشتن لبخند زیبا و جذاب حاصل هماهنگی تمام اجزاء صورت است. برای این که این زیبایی برای فردی حاصل شود فرد باید تغییراتی در فرم لثه و فاصله دندان ها و همچنین شکل فک ایجاد شود. فرد می تواند با ایجاد این تغییرات در چهره فرم لبخند خود را زیباتر و جذاب تر نماید.
متخصصان و دندانپزشکانی که جراحی های زیبایی انجام می دهند با اطلاعاتی که در زمینه روابط بین اجزاء صورت دارند می توانند تمهیداتی را انجام دهند تا زیبایی لازم در چهره و لبخند فرد به وجود آید.
البته برای داشتن لبخندی زیبا و
   برای مشاهده لینک باید عضو شوید یا وارد شوید

مجموعه ای از کار باید انجام شود تا نتیجه رضایت بخش برای فردی حاصل شود. این اعمال می تواند شامل لمینیت، بلیچینگ، ارتودنسی، ونیر، روکش های دندان و غیره باشد. با انجام این کارها می توان لبخندی جذاب و خواستنی را برای بیمار حاصل آورد.
در مورد اصلاح طرح لبخند باید گفت که تنها بیمارانی که دارای مشکلات دندانی و فکی هستند احتیاج به درمان ندارند بلکه افرادی هم که دارای دندان های سالم هستند می توانند اصلاح طرح لبخند انجام دهند و با کمی فرم دادن به دندان ها و یا سفید کردن دندان زیباترین لبخند را داشته باشند.

عوامل زیبایی طرح لبخند
1- فرم یا نسبت طول و عرض دندانها
زیبایی امری نسبی بوده و نتیجهی توازن و هماهنگی چند جانبهی دندانها به صورت تک به تک و نسبت به همدیگر است. شکل و اندازهی دندانها نیز از این امر مستثنی نیستند. برای داشتن زیباترین لبخند باید نسبت طلایی (Golden Ratio) با در نظر گرفتن محدودیتهای موجود به درستی رعایت شود. این عدد یکی از زیباییهای دنیای ریاضی بوده و از تناسبهای موجود در بدن انسان گرفته شده است. گاهی همین تغییرات کوچک و محدود لبخندی استثنایی به وجود میآورد.
2- هماهنگی خطوط لثهای
خطوط لثهای قرینه و هماهنگ، برای هر لبخند زیبایی، از ضروریات محسوب میشود. لبخند لثهای یا لبخندی که در آن لثه بیش از حد طبیعی دیده میشود یا متناسب نبودن لثه دور دندانها از مشکلاتی است که امکان یک لبخند زیبا و بی دغدغه را از بسیاری افراد میگیرد.
3- به هم ریختگی یا نامرتبی دندانها
زیبایی طرح لبخند نیازمند تقارن و توازن چند جانبه است. به هم ریختگی دندانها ایراد شایعی است که با سطوح مختلف در بعضی از افراد دیده میشود. به جز ایجاد مشکلات زیبایی، نامرتب بودن دندانها میتواند منجر به بروز مشکلات جدیتری گردد. از این رو
   برای مشاهده لینک باید عضو شوید یا وارد شوید

یکی از خدمات درمانی مناسب برای خلق طرح لبخند زیبا و منحصر به فردی است که توسط متخصص ردیف کردن دندان انجام می شود.
4- از بین رفتن فواصل بین دندانی
دلایل بروز این نازیبایی متعدد است. از علل ارثی و مادرزادی گرفته تا کوچک بودن دندانها نسبت به فک یا جای خالی برخی دندانها به علت کشیدن، وجود دندانهای اضافی، فرنومها یا چسبندگیهای لثهای و در نهایت بیماریهای لثه. به هرحال این فواصل بخصوص اگر در دندانهای قُدامی دیده شوند به لبخند فرد ظاهر نامطلوبی میدهند. از اینرو مرتب کردن دندان ها یکی از محبوبترین خدمات درمانی دندانپزشکی برای ایجاد یک طرح لبخند زیبا هالیوودی و جذاب است.

- نا هماهنگیهای لبهای دندانها یا کوتاه و بلند بودن لبه نسبت به یکدیگر
این مشکل میتواند ناشی از تفاوت اندازه دندانها یا نحوهی قرار گرفتن آنها در کنار هم و یا حتی به دلیل پریدگیهای ناشی از دندان قروچه یا جویدن خوراکیهای سخت باشد که از طریق مرتب کردن دندان ها برای ایجاد طرح لبخند شکیل و زیبا درمان میشود.
روشهای درمان در طرح لبخند
هر دهان دارای ویژگیهای منحصر به فرد است و درک این ویژگیها میتواند به ارائه خدمات دندانپزشکی زیبایی مناسب به هر بیمار کمک کند. معمولاً فرآیند اصلاح طرح لبخند دندان میتواند ترکیبی از روشهای زیر باشد:
باندینگ دندان
باندینگ دندان از روشهای دندانپزشکی زیبایی مطمئن و بیخطر است که برای بهبود ظاهر خراشیده، ترک خورده، یا تغییر رنگ داده دندانها، حذف فضاهای خالی بین دندانها و نیز تغییر اندازه یا شکل دندانها به منظور اصلاح طرح لبخند استفاده میشود. در این روش رزین دندانپزشکی با رنگی که بیشترین نزدیکی را با رنگ طبیعی دندان بیمار دارد، بر روی دندان استفاده شده و به شکل دلخواه در میآید. این روش در کمتر از یک ساعت کامل میشود و طرح لبخند را به صورت طبیعی برای فرد به ارمغان میآورد.
سفید کردن دندان
بلیچینگ یا سفید کردن دندان یکی از روشهای رایج دندانپزشکی زیبایی و ایجاد طرح لبخند است که برای بیمارانی که به دنبال داشتن لبخندی شفاف و زیبا با صرف حداقل زمان هستند، مناسب است. در این حالت بیماران میتوانند فرآیند سفید شدن دندان را در مطب دندانپزشک یا در خانه انجام دهند.پاسخپرش به انجمن:کاربران در حال بازدید این موضوع:

1 مهمان