میهمان گرامی برای استفاده کامل از امکانات باید عضو شده و یا وارد انجمن شوید - اکانت فوری با دسترسی محدود » نام کاربری و رمزعبور: visitorپیکر تراشی
زمان کنونی: 1396/11/2، 09:29 عصر
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: tazeha
آخرین ارسال: tazeha
پاسخ 1
بازدید 9

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
تراشی پیکر

پیکر تراشی
#1

   برای مشاهده لینک باید عضو شوید یا وارد شویدپیکر تراشی چیست؟

پیکر تراشی در اصل یکی شیوه های زیباسازی اندام است که توسط جراحان زیبایی و پلاستیک انجام می شود.جراح طی این عمل پیکر تراشی تقریبا در هر بخش و قسمت از بدن فرد تغییراتی را ایجاد می کند که در نهایت موجب زیباسازی کل بدن می شود. این تغییرات شامل حذف چربی های موضعی و لیفت پوست در نواحی متفاوت است که در نهایت موجب زیبایی و تناسب اندام در فرد می شود. در گذشته این عمل از طریق جراحی های باز صورت می گرفت و پزشک جراح در فرایند عمل لایه های چربی اضافی را از بدن فرد حذف می کرد اما امروزه با بهره گیری از دستگاه ها و متودهای پیشرفته از میزان خطر و عوارض جانبی این عمل کاسته شده و بستری امن جهت انجام آن در اختیار مخاطبان پیکر تراشی قرار گرفته است.

پیکر تراشی معمولا به افرادی توصیه می شود که اندامشان نسبت به رژیم های غذایی و ورزش های متفاوت واکنشی نشان نمی دهد. این اشخاص با تکیه بر پیکر تراشی به وزن و اندام مد نظر خود دست پیدا می کنند. از جهت دیگر اشخاصی که از اضافه وزن های بالا رنج می برند را می توان از مخاطبان اصلی پیکر تراشی عنوان کرد. این دسته افراد به وسیله پیکر تراشی به راحتی می توانند مشکلات جسمی خود را حل نمایند چراکه پیکر تراشی یکی از موثرترین روش های جراحی برای از بین بردن چربی های اضافی در بدن محسوب می شود.

پیکر تراشی بخش های مختلف بدن را درگیر می کند و بر روی اندام هایی مانند بازوها، شکم، ران ساق پا، باسن، پهلوها و سینه انجام می شود.در این حالت پزشک نه تنها چربی های اضافی به وجود آمده در این نواحی را از بین می برد بلکه موجب سفت شدن عضلات می شود و با لیفت پوست و حذف خطوط ایجاد شده بر روی آن به هرچه زیباتر شدن اندام فرد کمک می کند.

امروزه متد های متفاوتی برای عمل پیکر تراشی توسط پزشکان زیبایی ارائه می شود که هریک از آنها مزایا، معایب و خطرات جانبی مختص به خود را دارند. در میان لیپوساکشن، لیپولیزر و لیپوماتیک شکم از محبوب ترین و رایج ترین متدهای درمانی در پیکر تراشی محسوب می شوند.

 

لیپوساکشن

لیپوساکشن یکی از محبوبترین متدها در میان پزشکان پیکر تراشی به حساب می آید چرا که این امکان را به پزشک جراح می دهد که قسمت های مختلف بدن را مجددا بازسازی نماید. در طی این عمل پزشک جراح تنها با ایجاد چند شکاف کوچک بر روی نقاط مورد نظر که از قبل آنها را بر روی بدن شخص علامت زده و مشخص کرده چربی های رسوب کرده در زیر پوست را هدف قرار می دهد و به طور دائم سلول های چربی را حذف می کند. به همین دلیل می توان گفت که میزان بازگشت به حالت قبل از عمل در لیپوساکشن بسیار کمتر است. لیپوساکشن شامل متدهای مختلفی است که تنها پزشک معالج می تواند بهترین شیوه را با توجه به میزان و عمق بافت های چربی به شخص توصیه کند و جراحی پیکر تراشی را بر روی اندام فرد پیاده سازی کند.

لیپولیزر

لیپولیزر نوع پیشرفته و تکامل یافته ی لیپوساکشن است که در آن پزشک با تکیه بر لیزر چربی های انباشته در زیر پوست را هدف قرار می دهد و آنها را از بدن شخص خارج می کند. طی این عمل جراحی، پزشک جراح چند شکاف بر روی قسمت های مورد نظر بدن ایجاد می کند و کانولی را که به دستگاه لیپولیزر متصل است را به داخل بدن ارسال می کند، این دستگاه با بهره گیری از لیزر سلول های چربی را می سوزاند.این تکنیک نسبت به لیپوساکشن خطرات جانبی کمتری دارد و طول درمان آن بسیار پایین است. به همین جهت از شیوه های رایج در پیکر تراشی به شمار می آید.

 

لیپوماتیک شکم

امروزه نوین ترین و کم خطرترین متد پیکر تراشی استفاده از متد لیپوماتیک است. در این متود میزان خطرات جانبی که در لیپوساکشن و لیپولیزر وجود دارند به حداقل رسیده و جراحان پلاستیک  این روش را بیش از سایر متودها به افراد توصیه می کنند. چراکه این متود امکان دسترسی به سخترین بافت ها و اندام های بدن را نیز برای پزشک فراهم می آورد . این دستگاه با بهره گیری از هوای فشرده کار می کند. در طی این عمل، جراح تنها چند برش بسیار ریز بر روی پوست ایجاد می کند و کانول را به داخل بدن فرد می فرستد، کانول با سه حرکت ارتعاشی و حرکات ۳۶۰ درجه خود باعث شکسته شدن سلول های چربی می شود. این فرایند در حالی انجام می شود که بیمار به صورت موضعی بیهوش شده است. از فواید دیگر این روش می توان به بدون درد بودن و تسریع مراحل بهبودی در آن اشاره کرد به همین دلیل است که لیپوماتیک امروزه توانسته به عنوان اولین گزینه در جراحی های پیکر تراشی مورد استفاده قرار گیرد.

نوشته های مشابهپاسخپرش به انجمن:کاربران در حال بازدید این موضوع:

1 مهمان